SEO

Arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralara çıkmak, ilk sayfada yer almak ya da ilk sıraya çıkmak için web sitenin optimize edilmesi (uygun hale getirilmesi) çalışmalarına ise “SEO Hizmeti” denir.

İnternet kullanıcılarının gün geçtikçe artması beraberinde web dünyasına daha fazla web sitenin katılması sonucunu doğurdu. Türkiye’de internet kullananların büyük çoğunluğu ilgilendikleri konularda araştırma yapmak, ihtiyaç duydukları hizmetler hakkında bilgi almak, firmaları takip edip onlarla iletişime geçmek, haber okumak, sosyal mecralarda gezinmek ve ürün satın almak amacıyla internetin nimetlerinden yararlanmaktadır.

Milyarlarca web sayfası içerisinden aradıklarını bulabilmeleri arama motoru dediğimiz web uygulamaları sayesinde olmuştur. Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motoru hizmeti sunan şirketler kullanıcıların sorguladıkları belirli kelimelerle en alakalı ve doyurucu bilgileri içeren web siteleri daha üst sıralarda göstererek ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır. Yapılan arama sorguları ile ulaştıkları sayfaların alaka düzeyi ne kadar iyiyse arama motoru o kadar kalitelidir . Bu sayede arama

PEKİ ARAMA MOTORLARI DOĞAL ARAMA SONUÇ SAYFALARINDA HANGİ MANTIKLA SIRALAMA YAPMAKTADIR?

motorları daha fazla kullanıcıya sahip olmaktadır. Günümüzde bu anlamda en çok kullanılan arama motoru Google olmuştur.

Bir çok arama motorunun kendine has algoritmaları vardır. Bu algoritmalar sayesinde belli kriterlere göre arama sonuç sayfalarında belki milyonlarca siteyi sıralamaya sokmaktadır. Elbette bunu sürekli yapmakta ve daha iyi bir hizmet sunmak için algoritmalarını güncelleyerek kendisini geliştirmektedir.

Sıralamaya etki eden faktörleri duyurmamakla beraber her arama motoru kendi benimsedikleri ve uyguladıkları yönergeleri, politikaları web site sahiplerine bildirmektedir. Arama motoru yönergeleri sayesinde her ama motorunu tanıma ve çalışma mantığını anlama imkanımız vardır. Arama motorlarının sıralama sinyallerini (faktörlerini) bu şekilde öngörebiliriz. Ancak bu bilgiler yeterli olmayacaktır.

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının çalışma mantığını anlamak, yönergelerini bilmek ile başlar. Daha sonra yeni tasarlanan ya da mevcut bir web sitesine uygulanmasına geçilir. SEO çalışması diye adlandırdığımız bu süreç karmaşık ve zor bir süreçtir. SEO konusunda ciddi bilgi birikimi ve deneyim isteyen SEO süreci aynı zamanda stratejik olmayı ve gelecek güncellemelere karşı da uyum sağlama yeteneğini gerektirir. Salt bilgi ya da az bir deneyim ile başarılı olmak çok zordur. Hele ki rekabetin yüksek olduğu bir durum söz konusu ise.

 

 

SEO Teklif Formu 

 

[dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]