Otomasyon Sistemleri

BrknArikan Software & Design Olarak Her Alanda Sizlere Hizmet ve Memnuniyet Sağlamak İçin Çalışıyoruz..

İşletme ve Kuruluşunuzda Yönetim ve Takip İşlerinin Kolaylaşması İçin Sizlere Sunduğumuz ve Sizlerin İhtiyaçlarınıza Göre Otomasyon Sistemleri Kuruyoruz. BrknArikan Software & Design ekibi olarak sizlerin düşüncelerini ön plana alarak bütçenize uygun ve işinizi kolaylaştırıcak sistemlerimizin kurulum ve entegrasyon işlemlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde yaparak siz müşterilerimizin memnuniyetinizi sağlamaktan mutluluk alıyoruz. Senelerin verdiği tecrübe edinimleriyle bu sektörde sizlere en iyi hizmeti vermek için buradayız..

OTOMASYON SİSTEMİ NEDİR?

Endüstriyel otomasyon sistemleri; üretim görevlerini tamamlamak için robotik cihazların kullanılmasıdır. Otomasyon, mal ve hizmet teslim üretiminde verimliliği en uygun duruma getirmek (optimize etmek) için makineleri yada teknolojilerin kullanımıdır. Otomasyon  iş yerinde, iş verimini arttırmak için makineleşmedir. Endüstriyel otomasyon teknolojileri ile  emeğe daha az ihtiyaç duyulmaktadır.  Üretim için belli hizmetler makineler tarafından devamlı, otomatik olarak seri bir şekilde yapılır.

Otomasyon Sistemi (automation systems) Nedir?

Daha önceleri insan emeği ile yapılan işlerin, bilgisayarlar, mekanik aletler ve kendi kendine çalışan makineler ile yapılmasına otomasyon sistemi denir.

Bu tanım önceleri imalat süresi boyunca malzemelerin bir makineden diğer bir makineye otomatik şekilde aktarılmasını, her birinde üretimin belli bir bölümünün yapılarak, insan emeğine ihtiyaç olmadan imalatın gerçekleştirilmesi olarak tanımlanıyordu. Teknolojinin gelişmesiyle, bu sisteme otomatik iletişim ve denetim mekanizmaları da eklenmiş, iletişim, bir makinenin veya üretim aracının bilgisayar programındaki bilgiler doğrultusunda faaliyet sürdürmesidir.

Otomatik denetimde makinenin yaptığı işler önceden programlanır. Bu programlama doğrultusunda bir sapmanın ortaya çıkması halinde, gereken düzeltmenin kendiliğinden sağlanması durumudur. Otomasyon, ikinci Dünya Savaşı’ndan sonra Batılı sanayileşmiş ülkelerde, verimliliği hızla arttırmıştır. Ama bu gelişmenin olumsuz etkileri de olmuştur. Bunlar arasında iş gücüne, vasıfsız emeğe olan talep azaldığından bunun sonucuda da işsizliğe yol açmıştır.

Bir fabrikada kullanılan otomosyon sistemleri, bilgisayar ekranında sisteminin işleyişini, eğer varsa arızanın yerini, üretilen ürün miktarını vs fabrikayı ilgilendiren birçok bilgilere erişim ve kontrol kolaylığı sağlar. Robot makine başlangıç için pahalı olabilir. Üretim işçiler için aylık ücret kaybı, şirket için tasarruf sağlar.

Otomasyon sisteminin;

Avantajları;

  • Kalite artışı,
  • Üretim maliyetinin  düşmesi,
  • Rekabet gücünün artması,
  • İş kazalarının azalması
  • Zamandan tasarruf  sayılabilir.

Bu avantajlar da işletmeye hız ve kâr olarak geri dönmektedir.

 

 

Fiyat ve Görüşleriniz İçin Teklif Formunu Doldurun

Size En Kısa Sürede Geri Dönüş Yapalım..

 

  TEKLİF AL